Profili i Kompanisė

Ilir Kosova

Ėshtė themeluar nė Prishtinė  nė Gusht tė vitit 1999. ėshtė pjesė e kopanisė ndėrkombėtare ILIR GROUP nga Slovenia. Aktiviteti kryesor i kompanisė shtrihet nė TI dhe ėshtė njė prej kompanive mė tė mėdha tė TI-sė nė Kosovė. Ne ofrojmė vlerė tė lartė tė harduerit, softuerit, servisit dhe solucioneve, me qėllim tė mundėsimit tė ambientit punues efikas dhe sa mė tė pėrshtatshėm. Sistemi ynė i punės shkallėzohet nė shumė kategori, tėrėsia e sė cilave e krijon “shėrbim tė plotė”.

Pasi qė e bėjmė distribuimin e produkteve, ne po ashtu marrim edhe pėrgjegjėsinė e plotė pėr servisim dhe mirėmbajtje apo sipas kėrkesave edhe trajnim tė stafit pėrkatės, si dhe pėrkrahje tė ndryshme logjistike (montim, instalim, transport, etj.). Pėr mė tepėr, ne e bėjmė edhe kontrollimin sistematik tė pajisjeve nėn garanci, servisim dhe mirėmbajtje tė rregullt, si dhe intervenim tė shpejtė dhe efikas pėr blerėsit tonė.

Ne tentojmė tė ofrojmė shėrbime profesionale dhe kualitative pėr konsumatorėt tonė. Po ashtu investojmė shumė nė trajnimin e stafit, nė risitė teknologjike si dhe nė sofistikimin e pėrgjithshėm tė shėrbimeve tona.

Ilir Group

Ėshtė themeluar nė Lubljanė nė vitin 1992. Shtrihet nė tėrė territorin e vendeve tė ish YU-se.
Ilir-Kosova MultiBrand

Detyra kryesore e kompanisė ėshtė qė tė sjell nė tregun Kosovar, produktet mė cilėsore tė prodhuesve mė tė njohur botėrorė. Gjithashtu, tė gjitha produktet e ofruara janė tė siguruara nė pėrkrahje tė plotė tė shėrbimeve tė pas-shitjes.

Ilir-Kosova Aktivitetet

Aktiviteti kryesor I kompanisė ėshtė ofertimi i mundėsive tė printimit dhe tė kopjimit nė zyre, si dhe mundėsive tjera nė sferėn e TI-ve.

Qarkullimi vjetor i Ilir Group nė kėto aktivitete ėshtė mbi 15.000.000,oo EURO. Qarkullimi vjetor nė teritorin e Kosovės ėshtė mbi 5.000.000,oo EURO. Po i cekim disa nga blerėsit tonė mė tė mėdhenj nė teritorin e Kosovės tė rradhitur sipas alfabetit.

 

ABA CELE

HABITAT

ABK

HPD

ARC

INTERNATIONAL AID

BBI

IOM

BPB

Italian KFOR

BRITISH FORCE

ITALIAN OFFICE

CAFAO UNMIK

JUDICAL DEPARTMENT

CANADIAN OFFICE

KCA

CARE

KEDP

CARITAS

Ministria e Ambientit

CDF

Ministria e Financave

CFA

Ministria e Kultures

CIVIL STATUS

Ministria e Punes

CPC UNMIK

Ministria e Sh. Publike

CUNCILE OF EUROPE

Ministria e Tregetise

CUSTOMS

NRC

DANISH OFFICE

OSCE

DANISH RED CROSS

PTK

DEP. OF EDUCATION

RED CROSS

DEPARTAMENT OF LABOR

SIDA

DFID

UN

DOGANA

UNCHR

DRC

UNCHS

DYN CORP

UNDP

EAR

UNICEF

ESCO MONAKO

UNMIK

ESCO UK

UNOPS

EU

US AID

FRANCE KFOR

US AID PARSONS

FRANCH CARITAS

US OFFICE

FRANCH OFFICE

WORLD BANK

Ilir-Kosova  Synimet dhe perspektiva

Ilir-Kosova gjatė viteve tė pasluftės, qė nga themelimi, ka arritur tė jetė lider ne fushėn e TI-sė nė Kosovė, e mė gjerė. Kompania jonė ka treguar dhe ofruar njė siguri tė jashtėzakonshme pėr konsumatorė dhe partner. Kjo e ka bėrė, qė Ilir_Kosova tė jetė kompania mė e besueshme nė tregun Kosovar.

Nė baze te pėrkushtimit tonė, qė detyrat tona tė kryhen me sukses dhe nė afat sa mė tė shkurtėr, intervenime tė shpejta nė kėrkesat e konsumatorėve dhe partnerėve tonė, ka pasur si rezultat rritjen permanente te kompanisė sonė.

Ofertat jonė nuk bazohet vetėm ne shitjen e produkteve tė ndryshme, por edhe nė ofrimin maksimal tė shėrbimeve pėr konsumatorėt tonė.

Personeli jonė ėshtė i shkolluar dhe i trajnuar nė qendrat pėr shkollim tė produkteve tė cilat i ofrojmė. Kompania jonė investon ēdo vit shuma tė mėdha ė hollave pėr kėto trajnime, me ēka edhe dėshmohet pėrkushtimi jonė i vazhdueshėm pėr tė qenė lider nė fushėn e TI-sė.

Personeli i kualifikuar ėshtė garanci pėr konsumatorėt dhe partnerėt tonė, qė ne jemi gjithnjė tė gatshėm tė ofrojmė zgjidhjet mė tė mira dhe tė shpejta, njėkohėsisht, Ilir-Kosova pretendon qė tė ju ofron shėrbime ku Konsumatori do tė jetė bashkė-krijues i vlerave.

E gjithė kjo shėrben si njė tregues i synimeve tona. Rritja e vazhdueshme e qarkullimit nė kompaninė tonė, gjatė viteve tė fundit, tregon pėr suksesin tonė dhe pėr qėllimet tona pėr tė ardhmen. Rritja e vazhdueshėm na shtyn qė ne tė jemi edhe mė tė pėrgatitur qė nė mėnyrė sa mė profesionale tė ju shėrbejmė klientėve tonė.

Kėrkesa juaj ėshtė detyra jonė